Professionals en organisaties in de kinderopvang helpen groeien in kwaliteit en kennis op het gebied van kindontwikkeling. Dat is de missie van het kersverse kenniscentrum kindontwikkeling Spiekr. Wij spraken met directeur-bestuurder Carla van der Zee.
V.l.n.r.: Robert Sänger (directeur-bestuurder Sinne kinderopvang), Carla van der Zee (directeur-bestuurder Spiekr), Vanessa Weever (directeur-bestuurder Kinderwoud). Foto: Spiekr
Een wisseling van de wacht bij de BMK. Met het vertrek van Sharon Gesthuizen treedt Monique Vreeburg aan als tijdelijke voorzitter van de branchevereniging. ‘Het is niet alleen passen op de winkel. Mijn motto is: samen verbinden. Daar zet ik mij voor in.’
Sommige scholen werken met zes bso’s, sommige bso’s met dertien scholen. De afstemming tussen school en bso is altijd al een hele puzzel. Het is dus niet zo verwonderlijk dat de samenwerking te wensen overliet bij het heropenen van de school na de coronasluiting. Maar kinderopvangdirecteuren zijn een stuk ontevredener dan schooldirecteuren, blijkt uit enquêtes. Tijd dus om van de coronacrisis te leren.
Pedagogisch medewerkers hebben een belangrijke taak om kinderen op al mogelijke gebieden te stimuleren. Denk aan de motorische, cognitieve, seksuele, lichamelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling.