Omroep Brabant berekende dat de vier grote kinderopvangorganisaties in de provincie Brabant de afgelopen jaren 1250 banen hebben ingeleverd. Kinderstad uit Tilburg verloor sinds 2011 zo’n 35 procent van haar personeel: 300 banen. Kober Breda moest 450 arbeidsplaatsen inleveren, Korein Eindhoven verloor ruim 300 banen en in Den Bosch bij Kanteel verdwenen nog eens ruim 200 banen.
Vestigingen
De Wit weet niet wanneer er eindelijk een eind komt aan de krimp: begin 2015 of misschien nog wel later. Ondertussen blijven de kosten voor huisvesting maar stijgen. Want terwijl er zoveel mensen hun baan verloren, nam het aantal vestigingen voor kinderopvang in de provincie amper af. ‘Op dinsdag en donderdag blijft het druk en hebben we alle vestigingen nodig, maar op andere dagen is het een stuk rustiger’, zegt De Wit.
Ontwikkelingstimulering
Minder vraag naar kinderopvang heeft wat hem betreft niet alleen effect op het aantal arbeidsplaatsen, maar het gaat ook ten koste van de kwaliteit van de huidige opvang. Daarover maakt de directeur van Kinderstad zich zorgen. ‘De overheid moet iets doen aan de kinderopvangtoeslag zodat de opvang minder duur wordt. Den Haag moet daarmee een signaal geven, want kinderopvang is niet alleen een manier om mensen aan het werk te krijgen, maar het is ook erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind.’

De vraag naar kinderopvang neemt nog steeds af, dat werd duidelijk uit de laatste vraaguitvalenquête van de Brancheorganisatie Kinderopvang. Maar er zijn signalen die aantonen dat het volgend jaar beter moet gaan. Lees meer