Personen van wie hun Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) herbeoordeeld had moeten worden na het plegen van een strafbaar feit, konden jarenlang blijven werken in de kinderopvang door een systeemfout bij Justid – de dienst die VOG’s verstrekt. Branchepartijen zijn geschokt. ‘Er is contact met het ministerie van SZW en Justid om te achterhalen hoe dit heeft kunnen gebeuren en wat de gevolgen zijn voor de kinderopvang.’
In
Wat mij zo bezorgd maakt, is dat ze zeggen dat er geen risico is gelopen.
want al dat zo ingeschat word, dan zijn er dus zedendelinquenten werkzaam en goed bevonden.
want zij vinden dat dat geen risico is. Maar ik kan me niet voorstellen dat je een zedendelict kunt plegen en dan verder in het leven goed omgaat met de grenzen van een ander?
ik vind dat echt heel ingewikkeld. maar ik hoop maar dat ik er gewoon informatie over is, om hier een oordeel over te vellen. dat er wel zeden zaken zijn te bedenken waar mensen daarna nog in de kinderopvang kunnen werken.
dus niet dat het fout is gegaan, dat is ook erg hoor, echt. maar fouten kunnen gebeuren.
het is een nieuw systeem.
hopelijk gaat het vanaf nu goed, maar ik wil nu dus ineens toch graag weten wat de afweging is om te beslissen dat iemand met een zeden achtergrond wordt ingeschat als geschikt. Dat wil ik graag weten.