
In het nieuwsbericht van de VOO staat dat staatssecretaris Dekker na vragen van de Tweede Kamer heeft bevestigd dat de kosten van een VOG in de tso voor de aanvrager zelf zijn. En niet alle scholen vergoeden deze kosten.
Vrijwilligerswerk
Tussenschoolse opvang wordt gezien als vrijwilligerswerk. Scholen mogen medewerkers hiervoor een vrijwilligersvergoeding betalen van maximaal 4,50 euro per uur, 150 euro per maand en 1500 euro per jaar. Betaalt de school meer, dan wordt de medewerker door de belastingdienst als werknemer gezien, en moet de school belasting afdragen.
Onkostenvergoeding
Maar scholen hoeven niet bang te zijn dat ze door het vergoeden van de VOG de maximale vrijwilligersvergoeding overschrijden. De staatssecretaris geeft aan dat ‘gemaakte kosten nog afzonderlijk mogen worden vergoed’. De VOO ziet dit als een onkostenvergoeding bovenop de vrijwilligersvergoeding.
Eigen kinderen
Ook het ‘opvangen’ van eigen kinderen heeft geen gevolgen, schrijft de staatssecretaris. Overblijfouders die jonge kinderen hebben die nog niet naar school gaan, mogen die meenemen naar de tso. Dit wordt door de belastingdienst niet gezien als een voordeel dat de vergoeding zou beïnvloeden.