Welkom bij 'Lezers helpen lezers'

Zit je met een probleem, vraag of oproep? Wil je je collega's om hulp vragen? Stuur je oproep naar info@kinderopvangtotaal.nl en wij plaatsen je oproep in onze nieuwsbrief en op de website.

Wie helpt Marleny?

Marleny is gastouder en heeft een vraag over de beroepskracht/kindratio:

'Binnenkort krijg ik tussen de middag (van 12.00-13.00 uur) te maken met een overlap van acht kinderen die ik tegelijkertijd opvang. Vier kinderen zijn van de basisschoolleeftijd 4-13 jaar en kunnen zelfstandig van en naar school lopen.'

'Is dit een aanvaardbare ratio?'

Kun jij Marleny adviseren? Reageer in het reactieblok >>

Wie helpt Heidi?

Heidi weet geen raad met BBL-studenten en kent hen daarom nooit een stageplek binnan haar organisatie toe. Tijd dus voor meer duidelijkheid. Haar vraag:

'Wie heeft ervaring met het inzetten van BBL-studenten en hoe wordt hun inzetbaarheid bepaald? Ik wil vooral graag weten of de BBL-student altijd "boventallig" is, dus ook voor het percentage dat hij/zij inzetbaar is.

Kun je Heidi's vraag beantwoorden? Reageer in het reactieblok >>

Wie helpt Jolanda?

Wij gaan voor het eerst op ons kleine kinderdagverblijf een ouderavond organiseren, hoe zet je zoiets in elkaar? Heeft iemand nog tips voor een thema?

Heb jij een idee? Reageer in het reactieblok >>

Wie helpt 't Voortvarend Scheepje?

Bij een grote brand in het centrum van Rotterdam is kinderopvang 't Voortvaren Scheepje afgebrand. De schade is enorm, maar er zijn gelukkig geen gewonden gevallen. Pedagogisch medewerkers en kinderen zitten nu tijdelijk in een noodopvang.

Stichting de Meeuw die samenwerkt met de kinderopvangorganisatie roept kinderopvangorganisaties op om (prenten)boeken aan 't Voortvarend Scheepje te doneren zodat de kinderen (0-4 jaar) weer voorgelezen kunnen worden. Heb je boeken liggen die weg mogen? Stuur ze op naar:

Stichting de Meeuw
T.a.v. Bianca Wienstra
Postbus 61055
3002 HB Rotterdam

Als je iets anders wilt schenken, mail dan naar angela@voortvarendscheepje.nl

Wie helpt Saskia?

Met onze kinderen uit de bso willen we graag overal naar toe. Voorheen deden we dit met het openbaar vervoer. Nu de OV-chip kaart ingevoerd wordt, vind ik het erg lastig en kostbaar. Het is financieel onmogelijk om voor alle kinderen een kaart aan te schaffen.

Welke kinderopvang organisatie heeft er ervaring met het reizen met de OV-chip kaart en wil graag vertellen hoe jullie het geregeld hebben. Reageer in het reactieblok >>

412026_preschool_hands-on_activities.jpg